Skoči na glavno vsebino

Z letošnjim šolskim letom je naša šola vključena v Skupnost šol biosfernega območja Julijske Alpe. V sklopu različnih aktivnosti, ki jih izvajajo, so tudi zanimive izobraževalne delavnice. Eno izmed takih sta na podružnici Dolenja Trebuša izvedla predstavnika TNP-ja Marjeta Albinini in Gorazd Kutin. Učenci so najprej spoznavali živali, ki živijo na tem območju ter njihove sledi. Ugotovili so tudi, da živali ne poznajo mej in se svobodno sprehajajo med državami. Z igro Ugani predmet so se urili v opisovanju predmetov iz narave, za konec pa so izdelali ptičjo gnezdilnico, ki bo našla svoje mesto na jelki pred šolo. Le kdo se bo naselil v njej?

Učence je delavnica zelo pritegnila. Kaj pa jim je ostalo najbolj v spominu?

  • Da iz sledi lahko izberemo, katera žival je hodila mimo. (Samo)
  • Ko smo spoznavali živali in njihove stopinje. Zanimivo mi je bilo, ko smo samo s tipanjem ugotavljali, kaj je v škatli. (Karin)
  • Nisem vedel, da imajo živali tako velike sledi in spoznal sem kakšna je ptica belka. (Aljaž)
  • Všeč mi je bilo tipanje predmetov v škatli in ker smo spoznavali živali. (Ožbej)
  • Da smo izdelovali gnezdilnico za brgleza. (Gaja, Gašper, Nejc, Jakob, Jaka)
  • Da smo iskali stopinje živali in izdelovali hišico. (Jonas, Manca)
  • Ko smo vlekli stvari iz škatle. (Aleša)
  • Ko smo gledali fotografije živali in izdelovali hiško. (Pia)

Zapisala Nives 

Dostopnost