Skoči na glavno vsebino

V petek, 29.  11. 2019, je učence PŠ Šentviška Gora obiskala predstavnica Triglavskega narodnega parka, gospa Maja.
Gospa Maja je učencem na začetku predstavila zgodbo o Zlatorogu, ki je bila učencem zelo všeč. Nato pa je vsak učenec dobil del velike sestavljanke, ki so jo morali vsi skupinsko sestaviti. Sestavljanko so sestavljale različne živali in rastline. Gospa Maja je nato vsako žival in rastlino posebej predstavila.  Učenci so med samo predstavitvijo tipali kožuh lisice, kožo kače, rogovje jelena, odtise stopal medveda, videli so iztrebke srne, lisice in jelena in poslušali oglašanje živali. Učencem je bila delavnica zelo zanimiva in poučna.
Še nekaj njihovih vtisov:
» Zanimiva je bila zgodba o Zlatorogu.«
» Zelo všeč mi je bila sestavljanka, ker je bila zelo velika in je bila o živalih.«
» Všeč mi je bilo poslušanje, kako se oglašajo živali.«
» Nisem vedel, da se lisica tako oglaša.«
» Ko sem poslušala oglašanje živali, sem slišala glasove, ki jih do sedaj še nisem slišala in nisem vedela, da se lisica, polh in žolna tako oglašajo.«

Za PŠ Šentviška Gora, Ana S. Kozorog

Dostopnost