Skoči na glavno vsebino

Jasne oktobrske dneve smo v 1. A izkoristili za izvedbo drugega športnega dne: pohod na ranč Pelance, jahanje in iskanje zaklada v bližnjem gozdu.

Četrtkovo jutro, 14. oktobra, je bilo sveže, zato smo se toplo oblekli, si nadeli celo rokavičke in kape ter se polni pričakovanj odpravili na ranč pod Mengore. Pozdravili so nas sonce, Stelina mama in njena čreda ponijev.

Uvodoma so prvošolci spoznali, kako je treba konje negovati in se v tem tudi preizkusili. V manežo so pospremili ponija Vilo in Mistra, ki sta potrpežljivo nosila vse nasmejane udeležence, in to celi dve uri. V jahalni ogradi smo si čakanje na ježo krajšali s poligonom, medtem ko se je polovica učencev odpravila iskat jesenski gozdni zaklad. Čakalo jih je nemalo nalog, a vse so uspešno opravili in se na koncu veselili sladkega in napihljivega presenečenja. Po tem smo vloge zamenjali, tako da so vsi prvošolci prišli na svoj račun.

Dan je čudovito uspel. Naša rdeča, nasmejana lica si oglejte TUKAJ.

Zapisala: Urška Hrast

Montaža: Veronika Gregorčič

Dostopnost