Skoči na glavno vsebino

Letošnje šolsko leto so učenci in učenke v okviru šolskih športnih tekmovanj začeli s področnim prvenstvom v odbojki na mivki. Turnir Goriške regije so po dvoletnem premoru gostili na OŠ Kanal, kjer so se v kategoriji starejših učencev in učenk pomerile ekipe osnovnih šol: Milojke Štrukelj in Frana Erjavca iz Nove Gorice, Mosta na Soči in Kanala. Tekmovanje je potekalo v lepem in sončnem vremenu na odlično pripravljenih igriščih. Vse tekme so bile borbene, gostitelji so poskrbeli za sproščeno in prijateljsko vzdušje.

Ekipa Mosta na Soči je uvodoma igrala proti tradicionalno boljši domači ekipi Kanala in po presenetljivo dobljenem prvem nizu, zabeležila zmago. V nadaljevanju so Mostarji slavili še proti Novogoričanom. Turnir je ekipa v postavi: Blaž Pavšič, Samo Lapanja, Jakob Feltrin in Maks Kokošin osvojila brez izgubljenega niza in se uvrstila v polfinale državnega prvenstva OŠ (16 najboljših šol v državi). Za naj igralca turnirja pri dečkih je bil izbran Samo Lapanja.

Fantom iskrene čestitke za odlične igre in dosežen uspeh!

Fotoutrinki…

Luka Mrakič, mentor

Dostopnost