Skoči na glavno vsebino

Pripravljeni na vse, smo sobotno deževno dopoldne namesto športnega dne preoblikovali v jesensko medpredmetno povezan dan pouka. Z obiskom nas je, ravno na prvi dan jeseni, presenetila tetka Jesen in s seboj prinesla polno košaro vrtnin ter drugih pridelkov, pripravljenih za ozimnico. Ko smo z raziskovanjem le-teh zaključili, smo se prelevili v slikarje in po opazovanju naslikali njihovo tihožitje. Najbolj pa so nas razveselile jesenske štafetne igre, med katerimi smo poleg razvijanja hitrosti, vzdržljivosti ter koordinacije urili tudi spomin, sodelovanje in načelo fair playa.

S športnim udejstvovanjem smo nadaljevali v sredo, 27. septembra, ko smo se kot pohodniki podali na Slap ob Idrijci. Na poti so učenci z vsemi svojimi čutili prek različnih senzoričnih izzivov zaznavali lepote tega letnega časa. Za naše brbončice je s sladkim presenečenjem na vmesnem postanku poskrbela tudi mama tretješolca Oleka. Po tem je bil korak še lažji in bolj poskočen.

Če vas zanima več o športno obarvanih prvih jesenskih dneh na PŠ Dolenja Trebuša, pa pokukajte sem.

Zapisala Veronika Gregorčič

Dostopnost