Skoči na glavno vsebino

Kosmačeva učna pot

Kosmačeva učna pot je literarna pot po dolini reke Idrijce. Poimenovana je po slovenskem pisatelju Cirilu Kosmaču. Uredili so jo učenci in mentorji OŠ Dušana Muniha v okviru inovacijskega projekta ZRSŠ v letih 1998/99 in 1999/2000.

Kažipoti označujejo pot od Kosmačeve domačije do Mosta na Soči, ki je dolga 10,5 km, lahko se jo tudi skrajša ali opravi v obratni smeri. Na poti je 10 postaj z informacijskimi tablami s pisateljevo besedo in predstavitvijo zgodovinskih in geografskih značilnosti.

Vsako leto na tretjo majsko soboto pripravimo tradicionalni pohod, letos bo to že 22. pohod, izvedli ga bomo 18. maja. 2024.

Kontaktni osebi sta v. d. ravnateljice Mojca Florjančič in učiteljica Tina Stare

21. tradicionalni pohod 

Wikipedija: natančen opis poti

Tolminski muzej

Dostopnost