Skoči na glavno vsebino

Od ponedeljka, 19. 10. 2015, do četrtka, 22. 10. 2015, je bila voda v bazenu v Bohinjski Bistrici hudo razburkana. Glavni krivci so bili delfini, morski kužki, meduze, orke in morske kače. Vseh skupaj je bilo 42.

Vsako jutro so se tretješolci iz železniške postaje na Mostu na Soči peljali z vlakom do Bohinjske Bistrice v bazen, kjer so štirje dnevi vodnih aktivnosti prinesli lepe rezultate. Vadili so tehniko prsnega plavanja in kravl, se učili pravilnega dihanja med plavanjem, se preizkusili v vzdržljivosti, skakali v vodo na sto in en način, se potapljali in raziskali prav vse kotičke v bazenu.

Seveda brez neustrašnih učiteljic ne bi šlo. Učiteljici Vida in Vojka sta skrbeli za red in varnost izven vode in za skrbno strežbo pri kosilu, učiteljice Darja, Ana, Sara, Maja in Mojca pa za prijetno vzdušje in doživetje v vodi. Zadnji dan so plavalne učiteljice podelile lepo število priznanj in diplom.

Naj navdušenje nad vodo prenesejo mladi plavalci tudi na starše.

Utrinke dogodka si lahko ogledate v galeriji.

Dostopnost