Skoči na glavno vsebino

Danes, v torek, 17.11.2015,  nas je obiskala medicinska sestra Ana Volarič in nam pripravila zanimivo predavanje o zobeh in zdravju. Učencem je najprej pregledala zobke, po malici so naredili tudi zaščito z želiranjem.

Demonstrirala je pravilno umivanje zob, kar so učenci tudi sami preizkusili. Pokazala jim je še, kaj storiti v primeru, da si poškoduješ stalen zob ali le-ta celo izpade. Spregovorila je tudi o zdravi prehrani in skrbi za zdravje nasploh. Med predavanjem so se tudi razmigali in pokazali, ali znajo pravilno sedeti na stolih ter pregledali, kako ravne so njihove hrbtenice.

Zadnjo šolsko uro so namenili izdelovanju plakatov. Učenci 1. in 2. razreda so oblikovali prehrambeno piramido, učenci 3. razreda pa so prikazali, katera hrana je zobem prijazna in katera škodljiva.

Gospe Ani se iskreno zahvaljujemo za mnogo koristnih informacij, ki nam jih je posredovala.

Za PŠ Dolenja Trebuša Ana Makovec

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dostopnost