Skoči na glavno vsebino

Kar nekaj časa so učenci 1. in 2. razreda PŠ Šentviška Gora raziskovali, kakšno je bilo življenje v preteklosti. Tema jih je zelo pritegnila. Zavzeto so o tem spraševali starše, stare starše in prababice. V šolo so prinesli stare predmete in sošolcem pripovedovali, kaj so o njih izvedeli in zakaj so jih nekoč uporabljali. Tako smo imeli priliko spoznati stare kavne mlinčke, likalnik, grdaše za česanje volne, različne obliče, sveder za ročno vrtanje, staro šestilo za risanje na les, pinjo za izdelovanje masla, model za maslo, stare ključe, pipo za kajenje tobaka, stare bankovce,……
Delovanje nekaterih predmetov so učenci lahko preizkusili. Risali so s šestilom in vrtali luknje v les. Najbolj pa so uživali pri mletju kave.
Stare predmete so tudi narisali s svinčnikom, barvicami in ogljem.
Pripravili so razstavo starih predmetov, na katero so povabili učence 3. in 4. razreda ter otroke iz vrtca.
Prinešene predmete so pokazali tudi ravnatelju, ko je bil na obisku na naši PŠ.

Za PŠ Šentviška Gora, Vlasta Sotenšek

1. bilo je nekoc 017-m 2. bilo je nekoc 005-m 3.bilo je nekoc 016-m

4. bilo je nekoc 014-m 5.bilo je nekoc 015-m 6.bilo je nekoc 009-m

7. bilo je nekoc 011-m

Dostopnost