Skoči na glavno vsebino

Čeprav se je zima letos bolj slabo odrezala, je njen čas potekel. Tudi v naše kraje je prišla pomlad. Njen prihod so že nekaj časa najavljale prve pomladanske cvetlice, pa tudi ptički so vsak dan glasneje žvrgoleli.
Prvi pomladni ponedeljek so učenci zjutraj na zidu pod borom našli košaro s pismom, semeni in pomladnimi nalogami. Poleg pa še šop leskovih šib in srobot. Najprej so se čudili, zakaj bodo to potrebovali. A ko so prebrali pismo, ki jim ga je napisala Pomlad, so ugotovili, da bodo to lahko uporabili za obode pomladnih venčkov.
Za ogrevanje so zjutraj v parih najprej reševali rebuse. Rešitve so bile gesla v pomladni križanki. S skupnimi močmi je bila križanka kmalu rešena.
Posejali so še semena, ki jih je pustila Pomlad ter semena rastlin, ki so jih sami vzgojili: semena kreše, sladkih feferonov in žametnic.
Po kosilu pa so se lotili izdelovanja okenskih dekoracij – pomladnih venčkov. Tako so se morali posloviti tudi snežaki s šolskih oken.
Za PŠ Šentviška Gora Vlasta Sotenšek in Erika Laharnar

Pomlad 01-m Pomlad 02-m Pomlad 03-m

Pomlad 04-m Pomlad 05-m Pomlad 06-m

Pomlad 07-m Pomlad 08-m Pomlad 09-m

Dostopnost