Skoči na glavno vsebino

Bohinj je najlepši spomladi. O tem so se lahko prepričali učenci 7.razreda, ki so od 11. 4. do 15. 4. preživeli v šoli v naravi ob Bohinjskem jezeru.

Kljub temu, da smo vsi že bili v Bohinju, smo se v tednu, ki smo ga preživeli v CŠOD Bohinj, naučili in videli še veliko novega. Vreme nam je bilo naklonjeno, brsteča drevesa, temna voda Bohinjskega jezera z zasneženimi gorami v ozadju pa so ponujali poglede, ki so jemali dih. Še posebej, če jih doživiš v sončnem jutri v kanuju sredi jezera…

Strokovno podkovani učitelji so nas sredi čudovite narave naučili veliko novega o geografiji Bohinja, živalih v jezeru, Triglavskem narodnem parku, planšarstvu, pa tudi o preživetju v divjini, orientaciji in delovanju našega telesa. Še bolj so nam bili všeč kolesarjenje, lokostrelstvo, cirkuške veščine in veslanje v kanujih, ki jih ni tako enostavno krmariti.  Veliko smo tudi prehodili, v prostem času pa se družili, igrali odbojko, nogomet, namizni tenis in se zabavali – celo brez telefonov in računalnikov 😉

V petek smo se vrnili domov utrujeni, a kar malo razočarani, da je težko pričakovane šole v naravi že konec. Mogoče pa naslednje leto spet odkrijemo košček Slovenije in se leto starejši, zrelejši, vrnemo domov s še lepšimi spomini.

Zapisala Metka Kavčič Feltrin

Bohinj01  Bohinj02

 Bohinj03  Bohinj04

Bohinj05

 

Dostopnost