Skoči na glavno vsebino

.. se je v petek, 3. 6. 2016, začel z majhnimi skrbmi. Učiteljici sta bili z mislimi pri kislim vremenu, učenci pa pri hudobnem Bedancu.

Skrbi so bile odveč, na poti čez Vršič je najprej posijalo sonce. V Kranjski Gori smo vstopili v Bedancbus in se odpeljali v Kekčevo deželo. Po pravljični deželi nas je vodila vodička Melita. Iz kletke smo rešili Mojco, ponagajali smo Bedancu in ga pregnali pod Špik, se spustili po Brinceljnovem toboganu, se splazili skozi skriti Kekčev rov, se napili Pehtinega zeliščnega čaja in najedli kruha za moč. Pot proti domu je vodila mimo jezera Jasna do Kranjske Gore, del poti smo se peljali po italijanski strani in prečkali Predel. V Kobaridu smo se osvežili s sladoledom. Da je bilo zares lepo, naj povejo fotografije.

Zapisala Mojca Florjančič

Dostopnost