Skoči na glavno vsebino

Tudi v Podmelcu so se šolska vrata ponovno odprla in skoznje je prvič pogumno prikorakalo kar sedem prvošolcev – Eva, Katarina, Tian, Jakob, Anže, Luka in Tilen.
Najprej so si ogledali gledališko predstavo Tri kepice prometa in z gospodom Semaforjem pomagali pingvinču Perku, da je varno prišel na drugo stran mesta, od kjer se je nato lahko vrnil domov. Nato je sledil težko pričakovani sprejem, ko so mali nadobudneži postali ponosni učenci naše šole.  Zaključil so tako, kot se za tako praznovanje spodobi – s slastno torto. S skupnimi močmi so jo razrezali in se z njo v družbi staršev in sošolcev z veseljem posladkali. Po krajšem oddihu na šolskem dvorišču pa je sledila prva ura pouka – iz odpadne embalaže so si izdelali lonček za barvice in svinčnike.
S tem se je prvi šolski dan končal in odprl vrata na novo pot, polno novih znanj in doživetij. Naj bo ta pot taka, kot današnji dan – vesela in razigrana.

Zapisala Nives Gruden

Dostopnost