Skoči na glavno vsebino

Na prvi športni dan smo se učenci iz Trebuše podali kar v Tolmin. Do tja smo se odpeljali z jutranjim avtobusom, nato pa se sprehodili skozi mesto Tolmin in si ogledali zanimive točke.

Pod brajdo smo se sprehodili proti bivši Centroslaviji in si v urejenem gozdičku ogledali veliko zanimivih znanih, pa tudi nekaj neznanih dreves in grmovnic. Nismo se zadrževali prav dolgo, saj nas je že pričakovala gospa Antonija, ki nam je razložila vse o čistilni napravi ter nam jo razkazala. Učenci niso skrivali začudenja nad “dišavami” in odpadki.

Po učni uri smo se sprehodili do tolminskega sotočja in glej, tam smo srečali sovrstnike 4.a razreda, ki so se prav tako na isti dan podali na športni dan k sotočju. Pomalicali smo in se dolgo igrali. Na Most na Soči smo se podali po prijetni gozdni poti. Na svoji poti pa še mnogo lepega doživeli.

Tako pridni smo bili, da smo si zaslužili sladoled preden nas je šolski avtobus odpeljal nazaj v Trebušo.

Zapisala Ana Makovec

Dostopnost