Skoči na glavno vsebino

je bila posvečena našemu največjemu slovenskemu pesniku – Francetu Prešernu.

V oddaji, ki sta jo vodila Minea in Jurij, so otroci iz vrtca ter vzgojiteljice spoznali življenje našega pesnika ter ga imeli čast pobliže spoznati. Učenci 1. in 2. razreda so jim predstavili svoje lastne pesnitve, učenci 3. in 4. pa so uprizorili Rozmanovo Urško, ki je gledalce s prepričljivo igro še posebej navdušila. V oddaji seveda ni manjkalo glasbe, petja in plesa. Utrinke iz oddaje si lahko pogledate tukaj.

Tudi čas pred in po oddaji je minil v kulturnem duhu. Pred oddajo so se učenci igrali z rimami in se preizkusili v pesnjenju, po oddaji pa so si izdelali knjižna znamenja, ki bodo označevala strani v njihovih najljubših knjigah. Svoje izdelke so nato razstavili v večnamenskem prostoru, kjer si jih lahko tudi ogledate.

Zapisala Nives Gruden

Dostopnost