Skoči na glavno vsebino

Letošnja kulturna prireditev je bila v celoti posvečena našemu največjemu mojstru vezane besede. Učenci in učitelji smo obnovili in poglobili znanje o življenju in delu Franceta Prešerna in se še enkrat več prepričali o njegovi veličini.

Povezovalcem kulturnega programa so se na odru pridružili sam France Prešeren, njegov najboljši prijatelj Matija Čop in njegov oster kritik Jernej Kopitar. Pomerili so se v balinanju in drug drugemu izrekli kakšno pikro. Zanimivo pa je bilo tudi soočenje njegovih ljubezni:  Julije, Zalike in Ane; obe lepotici sta se na koncu vendarle odločili, da osvajalca ženskih src prepustita kar ženi Ani Jelovšek.

Prireditev so popestrile deklamacije Prešenovih pesmi in melodije, ki jih je odpel Mladinski pevski zbor.

Čestitke vsem ustvarjalcem prireditve in mentoricama Jasmini Luketa in Marti Volf Trojer za še eno lepo in poučno prireditev.

Zapisala Marta Medvešček

 DSC_5363

DSC_5379

DSC_5383

DSC_5389

Dostopnost