Skoči na glavno vsebino

V besedi dobrodelnost se skriva njen dobesedni pomen – delati dobro. Dobro delo ni le materialno darovanje, lahko je dajanje stvari, ki jih ni mogoče kupiti; pozornost, naš prosti čas, prijazna beseda. Vsaka izmed oblik dobrodelnosti pa naj bi vzbudila dragocen občutek, da nekaj naredimo za druge (in hkrati zase).

V letu 2016/2017 smo se na naši šoli trudili delati dobro na različne načine, naj omenim nekaj večjih zbiralnih akcij.
– Celo leto smo skupaj s podružnicami zbirali plastične zamaške; zbrali smo 12 velikih, 200-litrskih vreč.
– Sodelovali smo v vseslovenski akciji Jaz, ti mi za Slovenijo – stara plastenka za novo življenje. Skupaj s podružnicami smo zbrali 136 kg plastenk, denar bo namenjen nakupu grelne posteljice za novorojenčke v izolski bolnici.
– V akciji Pokloni zvezek smo skupaj s podružzbrali 93 zvezkov
– Učenci od 1. do 5. razreda so kot vsako leto zbirali star papir. Letos so v okviru akcije Star papir zbiram, prijatelja podpiram 10 % prihodkov od zbranega denarja namenili fundaciji Pismo srca za zagotavljanje štipendij.

Hvala vsem, ki ste se odzvali akcijam.

Zapisala Mojca Florjančič

Dostopnost