Skoči na glavno vsebino

Prvošolci z Mosta na Soči so se v petek, 9. 6. 2017, odpeljali v Kekčevo deželo, da se na lastne oči prepričajo, kaj je res in kaj ne. Na Bedancbusu jih je pozdravila vodička Urša in jih varno vodila po potkah skozi gozd.. Ugotovili so, da so resnični junaki zelo podobni filmskim. Bedanec je tudi v resnici grd in zloben, Brincelj je še vedno plašen, Mojca je prijazna, Pehtin zeliščni čaj in kruh za moč pa sta nekaj posebnega. Najbolj jim je bil všeč nasmejani Kekec, zgovoren in poln zvijač. Otroke je peljal skozi skriti rov in še bolj skriti dimnik, da sta učiteljici zaskrbljeno iskali svoje prvošolce. Še sreča, da se je Kekec le malo pohecal z njima. Z Bedancbusom so zapustili Kekčevo deželo, se na poti proti domu ustavili ob jezeru Jasna in v Tolminu osvežili s sladoledom. Spomin na sončen dan in prijeten izlet bo ostal tudi na fotografijah.

Zapisala Mojca Florjančič

Dostopnost