Skoči na glavno vsebino

V petek, 1. septembra, je tudi podmelška podružnica na široko odprla vrata kar 23 učencem. Ta dan je bil še posebej pomemben za 8 prvošolcev, ki so se prvič, a nič kaj zadržano podali v šolske klopi. Najprej sta nas v gledališki predstavi nasmejala cirkuška napovedovalka Zvezdana in klovn Zvonko ter nas spomnila na to, kako za igro in preganjanje dolgčasa ne potrebujemo veliko – le svojo domišljijo.
Sledil je slavnostni sprejem, na katerem so Veronika, Jernej, Rene, Tim, Jernej, Tanaš, Tian in Lojz postali ponosni učenci naše šole. Poleg potrdila in majice s šolskim logotipom so jih pričakali še delovni zvezki ter praktična darila.
Seveda tak dan ne more miniti brez najslajšega darila – torte. Prvi rez so opravili kar prvošolci sami, nato pa se z njo posladkali v družbi staršev in ostalih sošolcev.
A s tem prvega šolskega dne še ni bilo konec. Pred odhodom domov so si izdelali še pisan lonček za shranjevanje šolskih pisal, ki bo krasil njihov delovni kotiček.
Vsem učencem želimo, da bi bilo novo šolsko leto prijetno, polno novih izzivov in dogodivščin.

Foto utrinke s 1. šolskega dne si lahko ogledate tukaj.

Zapisala Nives Gruden

Dostopnost