Ker je varnost na prvem mestu, je že kar tretji šolski dan šolarje na PŠ Šentviška Gora obiskal policist. Letos je bil to policist Peter. Najprej so se pogovorili o tem, na kaj morajo biti pazljivi, ko se v promet vključujejo kot pešci, kolesarji ali potniki. Pogovorili so se tudi, kdaj lahko gredo na cesto s kolesom in o situacijah, ki so lahko nevarne v bližini kmečkih strojev.
Pravila so ponovili še s poučnim sprehodom po nevarnejšem delu vasi, kjer hodi večina učencev k verouku. Ponovili so tudi pravila varnega prečkanja ceste.
Policist je učence pohvalil za teoretično ter tudi praktično znanje, oni pa so se mu za prijeten poučen obisk zahvalili z metuljčkom.
Vsi pa si želimo, da bi bili otroci previdni tudi pri vsakodnevnem vključevanju v promet ter vsak dan varno prišli v šolo in nazaj domov.
Za PŠ Šentviška Gora, Vlasta Sotenšek in Erika Laharnar

Dostopnost