Skoči na glavno vsebino

Ker je varnost na prvem mestu, je že kar tretji šolski dan šolarje na PŠ Šentviška Gora obiskal policist. Letos je bil to policist Peter. Najprej so se pogovorili o tem, na kaj morajo biti pazljivi, ko se v promet vključujejo kot pešci, kolesarji ali potniki. Pogovorili so se tudi, kdaj lahko gredo na cesto s kolesom in o situacijah, ki so lahko nevarne v bližini kmečkih strojev.
Pravila so ponovili še s poučnim sprehodom po nevarnejšem delu vasi, kjer hodi večina učencev k verouku. Ponovili so tudi pravila varnega prečkanja ceste.
Policist je učence pohvalil za teoretično ter tudi praktično znanje, oni pa so se mu za prijeten poučen obisk zahvalili z metuljčkom.
Vsi pa si želimo, da bi bili otroci previdni tudi pri vsakodnevnem vključevanju v promet ter vsak dan varno prišli v šolo in nazaj domov.
Za PŠ Šentviška Gora, Vlasta Sotenšek in Erika Laharnar

Dostopnost