Skoči na glavno vsebino

V sredo,13.9.2017, na edini sončni dan v tednu, smo šli lovit sončne žarke v Tolmin. Učenci PŠ Dolenja Trebuša so se zjutraj podali na Kozlov rob v upanju, da naletijo na grofa. Le-tega ni bilo, videli pa so gosto, gosto meglo, ki bi jo lahko rezal kot v risanki Palček Smuk. Na srečo smo se ustavili dovolj dolgo, da se je megla dvignila in se nam je razjasnil pogled na tolminsko kotlino.

Seveda so bile male glave željne videti še kaj zanimivega, zato smo se odpravili naprej v Tolminska korita ter obiskali Hudičev most. V predoru nas je zloglasni “hudič” malce stuširal, a hujšega ni bilo.

Po zabavi na igralih na Ločah in za konec še v ulici Prekomorskih brigad smo se počasi odpravili proti avtobusni postaji.

Otroci so priznali, da jim je bil izlet všeč, a je nekatere precej utrudil. Marsikdo si je moral na ta račun privoščiti popoldanski počitek.

Ker fotografija pove še več od besed, vabljeni, da si ogledate tudi te.

Zapisala Ana Makovec

 

Dostopnost