Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 9. oktobra, v mesecu požarne varnosti, so nas obiskali gasilci in policisti. Otroci so opazovali vajo gasilcev »gašenje požara na šoli«. Skupaj z njimi smo izvedli tudi vajo evakuacije. Policisti pa so pokazali pripomočke, ki jih uporabijo v primeru zavarovanja kraja nesreče. Na letošnjo temo meseca požarne varnosti, »Ko se nesreča zgodi, naj bodo proste poti«, so učenci 1. in 2. razreda ustvarjali skupinski izdelek. Izdelali so maketo POŽAR V MESTU, na kateri so z ustreznimi znaki še posebej označili intervencijske poti, ki morajo ostati proste, da gasilci in reševalci lahko takoj pridejo na kraj nesreče. Učenci 3. in 4. razreda pa so gašenje požara prikazali na svojih risbah.

Utrinke s tehniškega dneva si lahko ogledate tukaj.

Za PŠ Podmelec Helena Bizalj in Nives Gruden

Dostopnost