Skoči na glavno vsebino

V decembru so tudi učenci podružnične šole Šentviška Gora izdelali zimske dekoracije, ki okrašujejo vse šolske prostore. Pri vhodu nas najprej pozdravi barviti venček. Po hodnikih, učilnicah in jedilnici nas s stropa opazujejo spiralni, na oknih pa debelušni snežaki, ki lovijo snežinke. V obeh učilnicah kraljujeta novoletni jelki, ki smo ju okrasili z bleščečimi snežinkami, narejenih iz papirnatih tulcev in rumenimi zvezdami iz modelirne mase.
V sredo, 13. decembra pa smo jedilnico začarali v delavnico izdelave novoletnih voščilnic, ki so se jo udeležili učenci skupaj s svojimi sorodniki. Delavnice so potekale dve uri. Voščilnice so krasili različni snežaki, barviti novoletni balončki in kakšna smrečica vmes. Otroci in odrasli so bili z izdelki zelo zadovoljni. Po opravljenem trdem delu smo si zaslužili malico. Za konec pa smo pripravili ponovitev dela Miklavževega koncerta, da bi tudi domači uživali ob prepevanju, igranju na glasbene cevi in v glasbeni pravljici Zrcalce. Učenci so se zelo razveselili velikega aplavza.

Za PŠ Šentviška Gora, Barbara Testen 

Dostopnost