Skoči na glavno vsebino

Zgodbo o Pepelki poznamo vsi. V tokratni uprizoritvi, ki so jo na oder postavili učenci, ki nastopajo v šolski gledališki skupini in so si zanjo izbrali ime Miši v hiši, pa je bila nekoliko drugačna. Gre za njeno sodobnejšo priredbo, za katero je besedilo napisala Tamara Matevc.
Glavno sporočilo predstave je, da moramo ljudje včasih stopiti v tuje čevlje, da lahko vidimo tuje težave in hkrati spoznamo lastne napake.

Predstavo so učenci odigrali v četrtek, 15. 3. 2018, ob 18. uri. Premiero si je ogledal tudi igralec SNG Nova Gorica Peter Harl, ki je letošnji ocenjevalec Območnega srečanja otroških gledaliških skupin pri JSKD. Igralec jih je precej pohvalil, seveda pa je opazil tudi kakšno pomanjkljivost, na katero bodo ob kasnejših uprizoritvah bolj pozorni.

S predstavo bodo učenci v bližnji prihodnosti gostovali na OŠ Cerkno in morda še kje.

Jasmina Luketa, mentorica gledališke skupine Miši v hiši

    

    

    

Dostopnost