Skoči na glavno vsebino

Prejšnji petek so prvošolci in drugošolci na PŠ Šentviška Gora po malici svinčnike in nalivna peresa zamenjali za grablje. Ja prav ste slišali, z grabljami preko ramen so se odpravili na bližnji travnik, da bi se preizkusili, kako jim gre od rok grabljenje trave. Travnik je pokosil tata prvošolca Lenarta in drugošolca Janeza. Pričakala nas je njuna mama Andreja, tata Gašper pa je že obračal travo s traktorskimi grabljami. Kar takoj so se lotili dela. Treba je bilo namreč pograbiti travo, ki je bila bolj na hribu in pri grmovju. Delo jim je šlo odlično od rok. Vmes so se pogovarjali o tem, kako je bilo treba včasih vse delo opraviti ročno in poslušali koncert čričkov. Tudi druge drobne živali so opazili med travo. Videli so celo mrtvega goža, ki se ni uspel do časa umakniti pred kosilnico. Pogumno so si ga ogledali. Preden so se podali nazaj v šolo, jih je mama Andreja pogostila s kompotom iz suhih hrušk in posušenim kakijem.
V šolo so se vrnili dobro razgibani in kosilo je teknilo še bolj kot ponavadi. Seveda so vsem povedali, da so videli goža.
Za PŠ Šentviška Gora, Vlasta Sotenšek 

Dostopnost