Skoči na glavno vsebino

Letos so se tretješolci že petič peljali z vlakom, pa so kljub temu v vožnji uživali. Sprehod od postaje do Zake je pretresel želodčke, zato je sledila malica, ki so jo delili z račkami. Vmes so pogledovali na pletno, ki se je zibala na jezeru in čakala, da jih zapelje na otok. Na otoku so se povzpeli v zvonik in si ogledali staro nihajno uro, v cerkvici pa pozvonili in upali, da se jim skrita želja izpolni. Z otočka so odšli na grad. Navdušil jih je lep razgled in presenetila prepadna pečina, na kateri stoji grad. Ogledali so si tudi tiskarno, kovačijo in muzej ter že malo utrujeni in lačni čakali na počitek v grajski senci. Med hojo so šteli prehojene stopnice in se ustavili pri številki 955. Seveda pa brez spominkov in sladoleda ne gre. In še spominek na fotografijah.

Zapisala Vida Vidič

Dostopnost