Skoči na glavno vsebino

V soboto, 22. septembra, je v Smledniku potekalo že tradicionalno tekmovanje v gorskem teku osnovnih in srednjih šol. Mostarska ekipa je bila na 19. izvedbi državnega prvenstva kljub slabšemu vremenu najštevilčnejša doslej.

Organizatorji so v hladnemu in deževnemu vremenu poskrbeli za odlično vzdušje in uspešno izpeljali tekmovanje.

Za OŠ Most na Soči se je na štart 1300m dolge proge prvi podal Nejc Mavri in odlično tekel v promocijskem teku netekmovalnega značaja.

Pri mlajših učenkah je najbolje tekla Nuša Štekar, dosegla je 10. rezultat. Poleg nje sta v isti kategoriji klance in spuste na 1600m dolgi trasi premagovali Maja Kovačič (16. mesto) in Larisa Peršič (23. mesto).  Pri mlajših učencih smo imeli samo enega predstavnika  – Vid Fortunat se je na progi odlično znašel (16. mesto). Najštevilčnejša je bila zasedba pri najstarejših učencih, kjer so tekli Jan Štekar (12. mesto), Žan Kovačič (17. mesto), Massimo Hack Terlikar (18. mesto) in Santiago L. Parada (21. mesto).

Rezultati: mlajše deklice, mlajši dečki, starejši dečki

Vsem tekačem čestitke za uspešen nastop na tekmovanju!

Luka Mrakič

Dostopnost