Skoči na glavno vsebino

V soboto, 29. septembra, smo na naši podružnici v sodelovanju s PGD Ponikve pripravili in izvedli vajo evakuacije iz objekta ob potresu in požaru. Ko smo zaslišali opozorilo, smo zapustili šolske prostore ter se zbrali na zbirnem mestu na šolskem igrišču. Tam smo preverili število otrok in ugotovili, da nekaj učencev manjka, saj zaradi gostega dima niso mogli pravočasno varno zapustiti šole. Na pomoč so priskočili gasilci iz PGD Ponikve, ki so uspešno rešili vse ujete v stavbi. Namen vaje evakuacije je bil naučiti otroke, kako je treba varno zapustiti šolsko zgradbo. Vaji je sledila analiza uspešnosti, nato pa so učenci spoznavali delo gasilcev, policistov in gorskih reševalcev, njihova vozila in pripomočke. Na koncu bi se radi še enkrat zahvalili vsem sodelujočim, predvsem koordinatorjema dogodka, poveljniku gasilcev Dejanu Murovcu in vodji našega policijskega okoliša, policistu Juretu.
Za PŠ Šentviška Gora, Tina Stare

Dostopnost