Skoči na glavno vsebino

Na zadnji decembrski četrtek v letu 2018, ki so ga učenci preživeli v šoli, so si ogledali predstavo Praznični kikiriki. V njej sta se palčica in petelin trudila opraviti vse naloge, ki jih jima je naložil dedek Mraz. Ker jima je s pomočjo učencev uspelo vse naloge pravočasno opraviti, jih je obiskal težko pričakovani dedek Mraz. Vsakemu otroku je prinesel darila, prinesel pa je tudi skupno darilo za vse učence.
Naslednji dan so učenci pripravili kratek program, ki so ga namenili prazniku ob dnevu samostojnosti in enotnosti naše domovine Slovenije. Tretješolci in četrtošolci so povedali zakaj jim je Slovenija všeč in zakaj v njej radi živijo, prvošolci in drugošolci pa so s plesom obiskali različna mesta v Sloveniji. Na koncu so vsi skupaj zaplesali in zarajali. Dan so zaključili z ogledom risanega filma Jelenček Niko.
Pod smrečicama v razredih so učence pričakali sladki jelenčki z voščilom ustvarjalno in igrivo leto 2019.

Za PŠ Šentviška Gora, Ana Selinec Kozorog

Dostopnost