26. decembra je bila na Ponikvah tradicionalna dobrodelna prireditev, imenovana Štefan. Vsako leto na njej nastopajo tudi učenci PŠ Šent. Gora. Program je bil letos zamišljen kot TV oddaja z najrazličnejšimi rubrikami.
Ker celoten program poteka v veselem in humornem vzdušju, so tudi učenci nastopili s šaljivim prizorčkom Debela repa malo drugače in z njim nasmejali obiskovalce prireditve. Zapeli so še tri zimske, praznično obarvane pesmi in svoj nastop zaključili z novoletno željo.
Učenci so uživali in se nasmejali tudi ob nastopih drugih nastopajočih.
Po prireditvi so najprej preizkusili srečo na tomboli, nekateri pa so potem s sošolci in prijatelji še zaplesali.
Ker sreče na tomboli na Ponikvah niso imeli, so jo preizkusili še v šoli, saj vsako leto na prvi šolski dan po praznikih organiziramo tombolo s simboličnimi nagradami. Tokrat je nagrado dobil vsak. Tisti, ki so imeli nekoliko manj sreče, so prejeli tolažilne nagrade.
Za PŠ Šent. Gora, Erika Laharnar in Vlasta Sotenšek
Foto: Slavka Črv 

Dostopnost