Skoči na glavno vsebino

Na predvečer slovenskega kulturnega praznika se je v dvorani v Dolenji Trebuši zbralo staro in mlado, da bi se naužili kulture in počastili pesnika Franceta Prešerna.

Vse se je pričelo s slovensko himno, ki jo je odpel mešani pevski zbor. Poleg mešanega zbora so prireditev obogatili tudi ženski pevski zbor, moški pevski zbor, folklorna skupina in ansambel Pomladni dan.  Brez nastopa najmlajših pa tudi letos ni šlo. Šolarji in otroci iz vrtca so nastopili z glasbeno predstavo Miška si išče novi dom. S pesmijo, plesom, deklamacijo in Orffovimi glasbili so pomagali miški poiskati nov, varen in prijeten dom.

Prireditev je bilo kar težko zapustiti, saj so nas na koncu zabavali mladi harmonikarji. Gospodinje pa so poskrbele za domačo ocvirkovco in ostale dobrote.

Čestitke vsem nastopajočim, predvsem pa otrokom, ki so zbrali pogum in korajžno nastopili pred občinstvom. Lepo nam je bilo, drugo leto pa se spet vidimo.

  

 

 

Zapisala Sara

Dostopnost