Skoči na glavno vsebino

Učenci 3. in 4. razreda PŠ Šentviška Gora smo se pri glasbi naučili pesem Rokavička, ki je povezana z rusko ljudsko pravljico o rokavički, ki jo je izgubil deček Janek. Potem smo si ogledali dva primera uprizoritve te pravljice. Odločili smo se, da še mi pripravimo predstavo. Pravljico smo najprej spremenili v dramsko besedilo in razdelili vloge. Poskrbeli smo še za sceno, kostume in glasbeno spremljavo.
V ponedeljek, 18. februarja, je bilo vse nared, zato smo lahko na ogled predstave povabili otroke vrtca in učence 1. in 2. razreda.
Veseli smo bili, ker smo čutili, da nam je predstava uspela. Otrokom vrtca in učencem so bili všeč vsi kostumi in scena. Še posebej so pohvalili Lejlo, ki je pesem Rokavička zapela solo in Nejca, ki je zelo spretno poskrbel za celotno glasbeno spremljavo.
Tudi nam bo ta prizorček in priprave nanj ostal še dolgo v lepem spominu. Splačalo se je potruditi.

Za PŠ Šentviška Gora, učenci 3. in 4. r z učiteljico Eriko

Dostopnost