Skoči na glavno vsebino

Mesec marec je bil za predstavnike šolske skupnosti naporen mesec. Najprej so se udeležili občinskega zasedanja otroškega parlamenta, kjer so svojim vrstnikom iz OŠ Simona Kosa Podbrdo in OŠ Franceta Bevka Tolmin predstavili letošnje akcije. Sledil je obisk OŠPP v Tolminu. Tam so nas učenci in njihove učiteljice zelo toplo sprejeli. Skupaj z njimi smo zaplesali ljudske plese, se sprostili v sobi za umirjanje in preizkusili kako izostrena so naša čutila. Za vse je bila to neka nova izkušnja in vsi so se strinjali, da bi našo Mavrično sobo lahko dopolnili z nekaterimi rekviziti.
Drugega dela regijskega zasedanja otroškega parlamenta, ki se je letos prvič odvijal v Tolminu, pa so se udeležile le najstarejše predstavnice – Zala Kacafura Stanič, Sanja Feltrin in Zarja Vitez. Svoje mnenje o pisanju domačih nalog, vzgojnih predmetih, učenju za življenje, šoli v naravi ter uporabi e-učbenikov in IKT pri pouku so izmenjali z vrstniki iz ajdovskega, idrijskega, goriškega in gornjega Posočja. Nekateri med njimi bodo sprejete sklepe posredovali na nacionalnem zasedanju otroškega parlamenta, ki bo aprila v Ljubljani.

Zapisala Anja Kragelj, mentorica OP

Dostopnost