Skoči na glavno vsebino

Na sončni pomladni petek so se učenci PŠ Šentviška Gora po pouku odpravili na planinski pohod in si ogledali dve pomembni arheološki najdišči na Šentviški planoti – Berlotov rob in Vrh gradu. Najdbe, ki so jih izkopali na teh dveh mestih, so si prejšnji teden ogledali na priložnostni razstavi v Tolminskem muzeju.
Peš so se podali od Šentviške Gore do Pečin. Najprej so prišli do prvega cilja pohoda – Berlotovega roba, ki leži med Prapetnim Brdom in Šentviško Goro. Tu je bil tudi prvi postanek za malico. Nato so pot nadaljevali mimo travnikov, gozdov in prišli do Pečin, kjer jih je čakala Rozina mama Nives, ki jih je peljala na Vrh gradu. Ko so prišli do cilja, so bili vsi zadovoljni in veseli, saj je bil pogled z Vrha gradu res lep. Videli so Kosmačevo domačijo in velik del Idrijske doline.
Na koncu so bili vsi prijetno utrujeni, predvsem pa veseli, saj so v družbi sošolcev in prijateljev premagali kar zahtevno pot.

Za PŠ Šentviška Gora, Ana S. Kozorog

Dostopnost