Skoči na glavno vsebino

Učenci PŠ Šentviška Gora so sodelovali tudi na likovnem natečaju Kraj Direndaj, ki so ga razpisali na OŠ Danila Lokarja Ajdovščina. Naslov je bil zelo zanimiv in otrokom blizu. Domišljija je oživela, idej ni manjkalo in ustvarjali so z velikim veseljem. Tako so na različne načine upodobili različne kraje, kjer je bil pravi direndaj.
Šest likovnih del je bilo uvrščenih na razstavo, ki je bila 12. 4. v Ajdovščini. Avtorji so po pošti prejeli priznanja za uvrstitev njihovih del na razstavo ter katalog razstavljenih del. Razstavljena so bila naslednja likovna dela: Direndaj pri velikem drevesu ( Lovro Pervanje, 1.d ), Direndaj na morju (Ožbej Laharnar,1.d ), Čarobnost ( Meta Drole, 4. d ) Plavalni tečaj v direndaju (Katarina Klemenčič, 4.d), Predstava baletk ( Julija Murovec, 4.d ) in Počitnice (Neža Laharnar, 3.d). Mentorica tretješolcev in četrtošolcev je bila učiteljica Simona Leban.
Tudi teh dosežkov smo veseli.

Za PŠ Šent. Gora, mentorica Vlasta Sotenšek

Dostopnost