Skoči na glavno vsebino

Učenci PŠ Šentviška Gora so bili v zadnjih dveh tednih vabljeni kar na dve prireditvi.
V soboto, 18. 5. 2019, so nastopili na Pečinah na folklorni prireditvi AJNS, ki jo vsako leto organizira domače folklorno društvo Ivan Laharnar. Najprej so se pošalili na račun Kekčevega strganega klobuka, nato so mu pokazali  nekaj starih rajalnih iger in zaplesali splet ljudskih plesov. V nadaljevanju programa pa so se zabavali ob hudomušnem programu.
V petek, 24. 5. 2019, pa so se odzvali povabilu Društva upokojencev občine Tolmin, ki so imeli srečanje v kampu Siber. Učenci so se predstavili z zanimivim kulturnim program. V uvodu so povedali pesem o Šentviški planoti, ki so jo pred devetimi leti napisali takratni učenci PŠ Šentviške Gore. Zapeli so nekaj pesmic in srečali Kekca, ki je imel strgan klobuk. Povabili so ga k njim na Planoto, pod pogojem, da bo njegov klobuk lep in nič strgan. Ker Kekec ve, da je Planota res lepa, se je odločil, da gre po novega kar na plac k Ribničanu v Tolmin. Med tem, ko je Kekec kupoval nov klobuk,  so ostali učenci zaplesali stare ljudske plese in prikazali nekaj starih otroških rajalnih iger. Kekec se je vrnil nazaj s čisto novim klobukom in se z veseljem odpeljal z ostalimi učenci nazaj na Planoto.
Oba njihova nastopa sta bila od poslušalcev lepo sprejeta. Prejeli so tudi zahvali obeh organizatorjev prireditev.

Za PŠ Šentviška Gora, Ana S. Kozorog

Dostopnost