Skoči na glavno vsebino

Tudi letos smo na naši šoli sprejeli prvošolce med mlade člane organizacije Rdečega križa.

Že prej smo se veliko pogovarjali o humanitarnosti, saj se našli trudimo priskočiti na pomoč vsakomur, bodisi z raznimi zbiralnimi akcijami bodisi z iskreno pomočjo prijatelju, sošolcu, živalci ali osebi, ki potrebuje pomoč.

Starejši učenci so prvošolcem pripravili krajši kulturni program, na koncu pa so se pridružili tudi sami, saj brez njih splet preprosto ne bi bil popoln.

Priznanja in darilca je našim prvošolcem in ostalim učencem podelila Mojca Pirih, ki je otrokom predstavila tudi namen humanitarnosti in predstavila  delov organizacije in kako lahko že kot majhni otroci pomagamo.

Zelo veseli smo bili seveda studi naših obiskovalcev  – starejših krajanov ter dedkov in babic.

Hvala vsem, ki ste si vzeli ta dan čas, da je bil za naše slavljence še bolj prazničen.

Zapisala Ana Makovec

 

Dostopnost