Skoči na glavno vsebino

Učenci PŠ Šentviška Gora so se v sredo, 5. 6. 2019, z vodnikom Vinkom Pagonom podali na športni dan.
Z avtobusom so se iz Tolmina odpeljali proti Kolovratu. Da je bila pot še bolj zanimiva, so šli čez Livek, kjer so se pri CŠOD Kavka ustavili in videli prav do morja. Pot so nato nadaljevali po strmi vijugasti cesti in pripeljala jih je na Kolovrat. Vodnik Vinko Pagon je učencem lepo razložil vse zanimivosti in jih popeljal skozi rove in bunkerje. Na vrhu pa so lahko z eno nogo stali na slovenski, z drugo nogo pa na italijanski strani. Razkril nam je tudi kotičke, kjer se lepo vidi na eni strani do Kobarida, na drugi strani pa do Tolmina. Po vsem videnem, jih je avtobus odpeljal nazaj v Tolmin, kjer so se skozi učni gozdiček Sovodenj sprehodili do nemške kostnice. Tam jih je pričakala Darja Pirih, ki jih je v nemško kostnico tudi popeljala in povedala veliko novega.
Na koncu so bili učenci prijetno utrujeni in veseli, saj so izvedeli veliko novega.

Za PŠ Šentviška Gora, Ana S. Kozorog

Dostopnost