Skoči na glavno vsebino

… gre po svetu lahkih nog … je odmevalo na avtobusu učencev vseh podružnic.
V četrtek, 13. 6. 2019, so se učenci 1. in 2. razreda vseh treh podružnic odpeljali na zaključni izlet. Ko so prispeli v Kranjsko Goro, jih je tam že čakal Bedančev avtobus, ki jih je odpeljal v skrivnostno Kekčevo deželo. Po sprehodu v gozdu so najprej naleteli na Bedančevo kočo, v kateri je bila zaprta Mojca. Učenci so jo hitro rešili, nato pa jih je peljala do Brinclja. Na poti so videli Bedanca, kako je spal v svoji viseči mreži in končno prišli do Brinceljeve hiše. Tam pa jih je že čakal Brincelj in tudi Bedanec, ki je skušal vse učence poloviti. Ampak še dobro, da so učenci znali oponašati sovo in s skovikanjem Bedanca pregnali. Učenci so si nato ogledali Brinceljevo hišo, se spustili po njegovem toboganu in se podali naprej po skrivnih gozdnih poteh. Sredi gozda jih je pričakal Kekec, ki jih je skozi skrivni rov popeljal do svoje koče. Na koncu so prišli do Pehtine koče, kjer jih je Pehta postregla z okusnim čajem in kruhom.
O tem, kako lepo so se imeli, se lahko sami prepričate.

Za podružnice, Ana S. Kozorog

Dostopnost