Skoči na glavno vsebino

V šolskem letu 2018/2019 smo zabeležili 281 nastopov učencev v okviru šolskih športnih tekmovanj. Tekmovali smo na šestih medobčinskih in osmih področnih tekmovanjih ter šestih državnih prvenstvih, in sicer v košarki, ulični košarki 3×3, nogometu, odbojki, odbojki na mivki, mali odbojki, veleslalomu in deskanju, gorskemu teku, Ljubljanskemu maratonu, Bovškemu maratonu, teku trojk ter tekmovanju ŠKL Med dvema ognjema. Na šolskem nivoju so bili učenci aktivni v sklopu šolske lige v Tee ballu in odbojki, atletskem troboju ter na turnirju za prehodni pokal v nogometu. Letošnja novost je bila udeležba na turnirju v košarki 3×3 v Ajdovščini. Medobčinski prvaki smo postali v košarki in odbojki – odbojkarji so bili že osmo leto zapored najboljši v Posočju. Najboljši dosežek v ekipnih športih so dosegli devetošolci, ki so v polfinalu državnega prvenstva v odbojki na mivki zasedli 2. mesto. Za največje športno presenečenje šolskega leta pri posameznikih je poskrbela Eva Mlakar, ki je na Krvavcu postala državna podprvakinja v veleslalomu.

Šolsko priznanje na športnem področju je prejela Eva Mlakar. Prvič smo podelili priznanja v ekipnem športu, odbojki na mivki, in za večletno zastopanje šole v najrazličnejših športih. Priznanja so prejeli: Jon Kaltnekar, Jan Štekar, Jure Kovačič, Žan Kovačič in Matevž Manfreda.

 DOSEŽENI USPEHI 2018/2019

EKIPNA TEKMOVANJA – IGRE Z ŽOGO:

2. mesto  – POLFINALE DRŽAVNEGA PRVENSTVA V ODBOJKI NA MIVKI:   film
JAN ŠTEKAR, ŽAN KOVAČIČ, JURE KOVAČIČ, JON KALTNEKAR, MATEVŽ MANFREDA
Ankaran, 20. 9. 2018

1. mesto – MEDOBČINSKO PRVENSTVO V KOŠARKI ZA STAREJŠE UČENCEfilm
JURE BREŽAN, MATIC JEKLIN, SANTIAGO L. PARADA, MIŠEL IBRAIMOVIĆ, MATEVŽ MANFREDA, JURE KOVAČIČ, JON KALTNEKAR, TIMOTEJ HVALA, ANTON KOVAČIČ, ALEKS PAVŠIČ, LUKA KRANJC, JANEZ ERŽEN, ENEJ KOFOL, SAŠO LIPUŠČEK
Kobarid, 27. 11. 2018
Ekipa je na področnem  prvenstvu v košarki  za starejše učence  v Dobravljah dosegla  5. mesto.

1. mesto – MEDOBČINSKO PRVENSTVO V ODBOJKI  ZA STAREJŠE UČENCE:
JAN ŠTEKAR, ŽAN KOVAČIČ, JON KALTNEKAR, JURE KOVAČIČ, MATEVŽ MANFREDA, TIMOTEJ HVALA, MATIC JEKLIN, JANEZ ERŽEN, ŽAN PIRIH
Ekipa je dosegla 8. zaporedni naslov medobčinskih prvakov.

3. mesto –  PODROČNO PRVENSTVO V  ODBOJKI:
ŽAN KOVAČIČ, JON KALTNEKAR, JAN ŠTEKAR, JURE KOVAČIČ, MATEVŽ MANFREDA, TIMOTEJ HVALA, MATIC JEKLIN, JAKA LEBAN, ŽAN PIRIH
Kanal, 18. 1. 2019

3. mesto – PODROČNO PRVENSTVO V MALI ODBOJKI:
JURE BREŽAN, NEJC KALTNEKAR, MIŠEL IBRAIMOVIĆ, DENIS    IBRAIMOVIĆ, VID FORTUNAT, VASJA KOVAČIČ, ALJAŽ FELTRIN, JURIJ MAVRI, ŽIGA MAKUC, KEVIN TOPATIČ KELHER, MARE TROST, ANDREJ JEKLIN, TIM PODGORNIK, THOMAS HACK TERLIKAR
Kanal, 10. 5. 2019

INDIVIDUALNE ŠPORTNE PANOGE:

DRŽAVNO PRVENSTVO V GORSKEM TEKU
Smlednik, 22. 9. 2018
10. mesto : NUŠA ŠTEKAR
12. mesto: JAN ŠTEKAR
16. mesto: MAJA KOVAČIČ
16. mesto: VID FORTUNAT
17. mesto: ŽAN KOVAČIČ
18. mesto: MASSIMO H. TERLIKAR

23. LJUBLJANSKI MARATON – DRŽAVNO TEKMOVANJE V ULIČNEM TEKU, 23. LM (film)
Ljubljana, 27. 10. 2018 (57 učencev)
13. mesto ekipno (75 OSNOVNIH ŠOL)
16. mesto – VID FORTUNAT
16. mesto – ALJOŠA KRANJC
Učenci, ki so prispevali točke za ekipni rezultat: VID FORTUNAT, ALJOŠA KRANJC, MATEVŽ MANFREDA, ARON KLINKON, NEJC KALTNEKAR, VAL GABRŠČEK, SANTIAGO L. PARADA, LARA FORTUNAT

PODROČNO TEKMOVANJE V VELESLALOMU IN DESKANJU NA SNEGU, VSL(film)
Cerkno, 13. 2. 2019 (12 učencev)
3. mesto – JURE KOVAČIČ
4. mesto – EVA MLAKAR
9. mesto – MAJA KOVAČIČ

DRŽAVNO TEKMOVANJE V VELESLALOMU IN DESKANJU NA SNEGU
Krvavec, 6. 3. 2019 (1 učenka)
2. mesto – EVA MLAKAR, državna podprvakinja

POT OB ŽICI – TEK TROJK
Ljubljana, 11. 5. 2019
Kategorija fantje (165 ekip):
7. mesto – ŽAN PIRIH, LUKA KRANJC, NEJC KALTNEKAR
10. mesto – JAN ŠTEKAR, ŽAN KOVAČIČ, TIMOTEJ HVALA
Kategorija mešano (60 ekip):
11. mesto – VID FORTUNAT, MAJA KOVAČIČ, ANUŠKA GRUDEN
12. mesto – JON KALTNEKAR, LARA FORTUNAT, MATIC JEKLIN
Kategorija deklice (186 ekip):
16. mesto – NUŠA ŠTEKAR, HANA DROLE, ZALA ŠULIN

Zapisal: Luka Mrakič

Dostopnost