Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 2.9.2019, je bil za CŠ Most na Soči poseben dan. Postala je bogatejša za rekordnih 28 prvošolcev. Najprej so se skupaj s starši zbrali v večnamenskem prostoru, kjer jih je pozdravil ravnatelj. Otroci, še bolj pa starši, so se razveselili novice, da bodo razdeljeni v dva razreda: 1.a in 1.e. Nato so jim učenci 2. in 3. razreda pripravili prisrčen kulturni program. Tudi letos ga je popestril harmonikaš Alen. Zatem so odšli v učilnico 1. razreda, ki so jo napolnili do zadnjega kotička. Prejeli so priznanje, da so postali učenci, majčko z logotipom naše šole, priponko in rumene rutice. Sledila je slastna torta, ki so jo delili s starši in učiteljicami. Ob zaključku druženja sta jih obiskali še prijazni novinarki z Radia 1. Zaželeli sta jim uspešno šolsko leto in jih obdarili z vrečko šolskih potrebščin. Najbolj pogumni so se z njima tudi pogovarjali. Utrip prvega šolskega dne je v fotoaparat ujela učiteljica Andreja.

Zapisala Neva Dobravec

Dostopnost