Skoči na glavno vsebino

FridaysForFuture je gibanje, ki se je začelo avgusta 2018, po tem, ko je Greta Thunberg tri tedne vsak petek stavkala pred Stockholmskim parlamentom z napisom »šolski štrajk za podnebje«. V duhu opozarjanja na vse večje podnebne spremembe, smo se gibanju pridružili tudi na naši šoli in v petek, 13. 9., na vseh podružničnih šolah ter na centralni šoli izvedli predavanje za učence. Podrobneje smo si ogledali posledice podnebnih sprememb, s katerimi se soočamo v Sloveniji, poslušali govor Grete Thunberg in se seznanili z globalno podnebno stavko, ki bo v petek, 20. 9. 2019.

Vabljeni vsi, da se nam v petek pridružite pri »šolskem podnebnem štrajku«, ko bomo učitelji in učenci s skupinskim fotografiranjem s plakati in transparenti pokazali, da nam ni vseeno za naš planet.

Več o gibanju Fridays For Future in o stavki Global Climate Strike si lahko preberete na spodnjih dveh povezavah:

https://www.fridaysforfuture.org/

https://globalclimatestrike.net/

Se vidimo v petek!

Zapisala Tajda Vidič

Dostopnost