Skoči na glavno vsebino

22. in 23. oktobra 2019 smo predstavniki šolske skupnosti imeli posebno nalogo – učence prvih razredov uradno sprejeti v skupnost učencev šole.
Najprej smo se trije predstavniki šolske skupnosti – Jure Brežan, Neja Kokošin in Luna Vitez – odpravili na podružnične šole. Naslednjega dne pa smo vsi predstavniki bili na prisegi prvošolčkov na centralni šoli. V Podmelcu, na Šentviški Gori in v Dolenji Trebuši je obljubo dalo 12 prvošolčkov, na centralni šoli pa 28 učencev 1. razreda.
Prisego so vzeli zelo resno in obljubili, da se bodo tega tudi držali. Ob koncu so se zelo razveselili posebnega presenečenja, ki so ga zanje pripravili učenci prostovoljnega krožka, pod mentorstvom učiteljice Mateje Maretič. Dobili so ljubke plišaste igrače, ki so bile opremljene z imenom in posebnim posvetilom.
Zapisala Luna Vitez, predstavnica šolske skupnosti

Dostopnost