Skoči na glavno vsebino

December se je naglo prevesil v drugo polovico. Čas do božično-novoletnih praznikov si v podaljšanem bivanju krajšamo z dnevnimi spodbudami, izzivi in presenečenji. Za prvo tovrstno presenečenje je v ponedeljek, 2. decembra 2019, poskrbel g. Vid Podpečan z Inštituta Jožef Stefan, ki nas je obiskal s svojim robotom po imenu Jackie.
Robotek se je najprej predstavil skupini učencev iz 3. in 4. razreda, nato še prvošolcem in drugošolcem. Navdušenje nad njegovim znanjem in veščinami je bilo pristno. Robot uboga preproste ukaze, kot so hoja, ples ob raznih zvrsteh glasbe, vstajanje, ležanje. Če je sprogramiran, nas pogleda, poda roko, prinese kakšno stvar, gre v določeni smeri. Jackie zna izvrstno govoriti angleško ter še mnogo drugih jezikov, pa tudi slovenske stavke je pravilno ponavljal za nami. Z njim smo se igrali pantomimo. Vsakemu izmed nas je stisnil prst, nekaterim je celo dovolil, da ga dvignejo. Najbolj nas je nasmejal, ko je plesal Gangnam style.

Zapisala Urška Hrast

Dostopnost