Skoči na glavno vsebino

Danes so v šolo prišli policisti, Sneguljčica, vojaki, Rdeča kapica …, le učencev in otrok vrtca ni in ni hotelo biti. Sklenili smo, da je najbolje, da se vsi sprehodijo po modni pisti in poskušajo ugotoviti, čemu je tako. Ah, pust, seveda! Po predstavitvi so se posladkali s tradicionalno sladico, ki jim je narisala bele brke, nato pa se posvetili spoznavanju tradicionalnih slovenskih mask po posameznih pokrajinah. Da bi dopoldan še zabavneje minil, so se tudi sami preizkušali v izdelovanju mask; mlajši učenci so postali “Podmelški ta grdi”, starejši pa pisana druščina različnih pustnih junakov, med katerimi so prednjačile “skeri” maske. Norčav dopoldan je minil prehitro, zato vsi upamo, da v prihodnjem letu pust ne bo med zimskimi počitnicami, ker ga je preživeti v družbi prijateljev, sošolcev zabavneje.

za PŠ Podmelec, Andrejka

 

               

                

Dostopnost