Skoči na glavno vsebino

Na vrata učilnice 1.a je sredi pouka potrkala gospa, ki je nosila dve polni košari svojih plodov. Iskala je tržnico, naposled pa se je ustavila kar pri nas in nam razkazala vse svoje živopisane dobrote.

Razne buče in bučke, nepoznana čajota, korenje, paradižnik, kumare, paprike, čili, radič, rdeča pesa, čebula, kita česna, por, navadni in stročji fižol, jabolka, hruške, kaki, ajda, sončnice, lešniki, orehi, kostanj … Tetka Jesen nam je narezala surovo zelenjavo in sadje, vse smo zmazali! V kozarčke nam je natočila dve vrsti domačega soka: češpovega in jabolčnega. Oblizovali smo se ob slastni marmeladi, poskusili vložene kumarice. Pokazala nam je paradižnikovo omako, iz sliv je skuhala marmelado. Povedala nam je, da ima v teh dneh res veliko dela, kljub temu pa je obljubila, da pride spet prihodnje leto. Mi pa smo ji v zahvalo iz srca zapeli pesem Ko si srečen. Ker je zares osrečila obraze prvošolcev. Jesen je krasna!

Urška Hrast

       

Dostopnost