Skoči na glavno vsebino

Da smo na OŠ Most na Soči v juniju obnovili naziv Kulturna šola, smo že poročali. Septembra pa je JSKD izpeljal še zaključno prireditev Kulturna šola 2020. Na prireditvi, ki se je odvijala v atriju Mestnega muzeja v Ljubljani, so razglasili Kulturno šolo 2020 in podelili priznanja osnovnim šolam, ki so se posebej izkazale na posameznih področjih kulturnega ustvarjanja in udejstvovanja. Naša šola je prejela Priznanje za pomemben doprinos na področju kulturne dediščine.

V obrazložitvi so zapisali: Na Osnovni šoli Dušana Muniha Most na Soči so leta 2019  počastili  200-letnico šolstva na Mostu na Soči z javno prireditvijo PreMOSTimo čas. Že dvesto let se učitelji in ostali strokovni delavci šole trudijo, da bi generacije učencev šolske klopi zapustile kar najbolje opremljene z znanjem in vrednotami. To dvoje je namreč obvezna oprema za uspeh v življenju. Ob tem jubileju so izdali jubilejno glasilo Mišelovka. K pisanju prispevkov za časopis so bili v šol. letu 2018/19 povabljeni prav vsi učenci njihove šole. Najboljši zapisi po izboru mentoric so objavljeni v jubilejni izdaji Mišelovke. Nastal je krasen preplet preteklosti, sedanjosti in prihodnosti v šolskih klopeh. V Mišelovki lahko preberemo, kakšen pečat je šola pustila v spominih naših prednikov, in se pozabavamo ob pesmih in razmišljanjih (realnih in domišljijskih) o šoli danes in v prihodnosti.

Zapisala Romana Svetičič

Dostopnost