Skoči na glavno vsebino

Komaj smo medse sprejeli prvošolke in prvošolca, smo se že začeli pripravljati na dva pomembna nastopa.
11. septembra so učenci s kulturnim programom sodelovali na Slavnostni seji občinskega sveta Občine Tolmin, na kateri so podeljevali priznanja letošnjim nagrajencem. Učenci so zapeli pesem Vaško veselje, ki govori o tem, da je v naših vaseh vedno kaj, da so ljudje veseli. Potem pa so predstavili naše kraje s pesmijo o Šentviški planoti, ki so jo pred 10-imi leti spesnili takratni učenci in opisuje vse naravne in kulturne znamenitosti planote. Z veseljem so dodali kitico o dvorani- telovadnici, katere slovesna otvoritev je bila naslednji dan- v soboto 12. septembra.
V kulturnem programu te slovesnosti so sodelovali: domača folklorna skupina ter moški pevski zbor Ivan Laharnar in ženski pevski zbor Žarek. Seveda niso smeli manjkati šolarji in otroci vrtca, ki bodo najbrž najpogostejši uporabniki nove telovadnice. V programu so predstavili, kakšna je bila pot do nove, sodobno opremljene telovadnice. Leta 2016 je šola namreč sodelovala v natečaju za HUDOdobro telovadnico, zato je bila tudi vezna nit programa pesem Bila je telovadnica, ki smo jo na melodijo pesmi Bila je huda mravljica spesnili za to priložnost. Takrat so učenci pod mentorstvom učitelja Mirka Kavčiča posneli simpatičen filmček, ki so ga zavrteli tudi na otvoritvi. Zmaga se je žal za las izmuznila, zato je bilo potrebno poiskati druge poti in oktobra 2018 se je začelo zares. Učenci in otroci vrtca so gradnjo budno spremljali, o čemer so povedali tudi na nastopu. V novi telovadnici bodo telovadili, peli in plesali. Tudi tokrat so zaplesali ob pesmi Barve so imele žur. Plesno točko so popestrili z barvnimi trakovi. Za konec so obiskovalci v filmčku lahko videli, kako so na prvem ogledu telovadnice uživali otroci iz vrtca.
Tudi častna naloga- prerez traku je bila zaupana predstavnikoma učencev in vrtčevskih otrok.
Otrokom želimo, da bi v novi telovadnici varno preživeli veliko zanimivih športnih uric.

Za Pš Šent. Gora, Erika Laharnar in Vlasta Sotenšek
Foto: Bruno Sotenšek

       

       

       

Dostopnost