Skoči na glavno vsebino

Šestošolci so se 14. 10. 2020 potepali po Goriških Brdih. Geografsko ekskurzijo smo združili z naravoslovnim dnevom in dodobra spoznali briško pokrajino in njene značilnosti. Obiskali smo Gonjače, kjer smo se povzpeli na razgledni stolp, pod stolpom pa smo opravili nekaj geografskih vaj s področja orientacije in poznavanja zemljevida. Ogledali smo si tudi vinograde, sadovnjake in oljčnike. Nato smo se zapeljali do vasi Šmartno, se sprehodili po njenih ozkih ulicah ter si ogledali cerkev Sv. Martina in Briško hišo. Filmček, ki smo si ga tam ogledali, je prikazoval življenje Bricev nekoč. Pot smo nadaljevali do Dobrovega, kjer smo si renesančni grad in vinsko klet ogledali kar z avtobusa…. ah ta virus. Naša zadnja postaja je bil naravni spomenik Krčnik, kjer smo spoznali geološke značilnosti pokrajine ter si pogledali naravni most, ki ga je potok Kožbanjšček izklesal iz matične kamnine. 

Zapis in foto: Vesna Taljat

Foto vtisi so zbrani tukaj:

 

Dostopnost