Skoči na glavno vsebino

Od velike noči dalje se v 1. A na različne načine seznanjamo z zdravim načinom življenja in s skrbjo za higieno. Pogovarjamo se o tem, katera živila in jedi so zdrava in katera manj zdrava. Ponovili smo, kako pravilno umivamo roke in zobe, kaj so to mikrobi in zakaj je skrb za čistočo tako pomembna.

Pridružili smo se vseslovenskemu natečaju z naslovom ZDRAVI JUNAKI, ki spodbuja otroke k zdravemu načinu življenja, zdravi prehrani, spodbujanju uživanju sadja in zelenjave, žitaric in druge zdrave hrane.

Po skupinah so se učenci odločili, katero sadje ali zelenjava je njihovo super živilo. Za izdelovanje so imeli na voljo blago, odslužene hlačne nogavice, papirnate servete, barvni papir, lepilo, šivanke, smrekove olupke za polnilo …V veselem in kreativnem vzdušju so nastale zanimive maskote, ki zdaj krasijo našo učilnico.

Tako  smo dobili šest svetovalcev za zdravo prehrano: Niko Friko (buča), Japko, Gospo bananko, Pekočega junaka (čili), Lubenico in Škarijce (korenček).

Dostopnost